باشگاه آذر


درد قفسه سینه در هنگام دویدن یا ورزش شدید شایع است اما به راحتی قابل پیشگیری می‌باشد. با این‌حال ممکن است این درد به علت یک بیماری باشد که لازم است با مراقبت‌های پزشکی درمان شود.

درد قفسه سینه، تقریبا همیشه به واسطه‌ی یک بیماری قلبی عروقی ایجاد می‌شود و بنابراین باید کاملا جدی گرفته شود.در حالیکه درد در این ناحیه با قلب یا سیستم قلبی عروقی مرتبط است، اما ممکن است مربوط به یک بیماری غیر قلبی نیز باشد.

درد قفسه سینه ممکن است ناشی از هر چیزی باشد، از التهاب، آسیب‌های دنده، سرفه‌های شدید، استرس یا اضطراب بیش از حد گرفته تا حتی سوزش سر دل. به علاوه، بسیاری از افراد از درد قفسه سینه در هنگام دویدن رنج می‌برند.

اگر سرگیجه پس از ورزش یا درد قفسه سینه در هنگام دویدن به یک امر عادی در طول تمرینات شما تبدیل شده، پس باید خیلی زود برای تعیین علت خاص درد یا سرگیجه، به پزشک مراجعه کنید.

چه چیزی باعث درد قفسه سینه در هنگام دویدن می‌شود؟

هر نوع درد قفسه سینه باید توسط یک پزشک، بررسی شود به خصوص اگر شما یک مرد میانسال باشید زیرا این شایع‌ترین بازه‌ی زمانی است که بیماری قلبی برای اولین بار ظاهر می شود. شایع‌ترین بیماری قلبی، بیماری عروق کرونر است و هنگامی رخ می‌دهد که عروق کرونرباریک می‌شوند و جریان خون به قلب را کند می‌سازند.

  1. آنژین پایدار

آنژین پایدار به هر نوع درد در قفسه سینه اشاره دارد که می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. در اغلب موارد، این درد زمانی پیش میاید که عضله قلب، جریان خون کافی دریافت نمی‌کند به خصوص اگر لازم باشد که سخت‌تر کار کند. شایع‌ترین علائم آنژین پایدار به شرح زیر می‌باشند:

ــ درد قفسه سینه که حسی شبیه تنگی، فشار، له شدن یا فشرده شدن به شما بدهد و سپس به یک ناحیه نزدیک مانند بازو، پشت، گردن، شانه یا فک گسترش یابد.

ــ درد قفسه سینه معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که قلب باید سخ‌ تر کار کند (معمولا در طول تمرینات ورزشی) و معمولا ۵ دقیقه یا کمتر طول می‌کشد.

ــ افزایش خستگی، تنگی نفس احتمالی یا ضعف کلی، سرگیجه، علائمی شبیه سرماخوردگی و تپش قلب نیز از علائم کمتر شایع آنژین می‌باشند.

  1. گرفتگی عضلات دنده یا عضلات بین دنده‌ای

این عضلات، در بین دنده‌ها قرار دارند و هنگامیکه برای دویدن در هوای سرد به درستی گرم نشوند، ممکن است به طور ناگهانی سفت شده و دچار گرفتگی شوند. هنگامیکه این مسئله اتفاق می‌افتد، ممکن است در هنگام دویدن یک درد قفسه سینه شدید و تیرکشنده‌ احساس کنید که توسط افراد بسیاری به اشتباه، به عنوان یک حمله قلبی در نظر گرفته می‌شود.

  1. تنفس در هوای سرد

شاید دویدن در هوای سرد، همیشه بهترین ایده نباشد، مخصوصا اگر شما در حال حاضر در هنگام دویدن مشکل تنفسی دارید. شما ممکن است در هنگام دویدن در هوای سرد، احساس درد در قفسه سینه کنید زیرا ریه‌های شما، هوای سرد را فرو برده و سرد می‌شوند. این امر منجر به آسیب دیدن ریه‌ها می‌گردد.

  1. سوزش سر دل

بسیاری از مردم بعد از خوردن مواد غذایی خاصی، دچار سوزش سر دل می‌شوند زیرا اسید موجود در معده‌ی آن‌ها موقتا به مری باز می‌گردد. این عمل ممکن است باعث شود احساس کنید که چیزی در بالای قفسه سینه‌تان درحال سوختن است یا گیر کرده است. به علت لرزش و تکانی که در هنگام دویدن یا ورزش کردن ایجاد می‌شود، سوزش سر دل نیز یکی از دلایل درد قفسه سینه در هنگام دویدن است.

  1. سایر علل

تعدادی از بیماری‌های تنفسی هستند که می‌توانند باعث درد قفسه سینه در هنگام دویدن شوند، مانند آسم یا پنومونی (ذات الریه). علاوه بر این بیماری‌های تنفسی، افرادی که از Texidor’s Twinge (بیماری‌ای که باعث یک درد شدید درقفسه سینه در هنگام تنفس عمیق می‌شود) رنج می‌برند، ممکن است حملات کوتاهی از درد قفسه سینه غیرقابل توضیح را تجربه کنند. در نهایت، تغییرات ناگهانی در آب و هوا بلافاصله قبل از تمرین یا در طول تمرین‌تان ممکن است باعث درد قفسه سینه شود.

هشدار

هرگونه درد قفسه سینه که بیشتر از ۱۵ دقیقه طول بکشد، چه تنها و چه همراه با تنگی نفس، افزایش تعریق، سرگیجه ناگهانی یا دردی که به بازوی چپ یا گردن گسترش یابد، ممکن است نشانه‎ی آن باشد که اندکی پیش، دچار حمله قلبی شده‌اید. در چنین مواردی، شما باید برای رسیدگی فوری پزشکی با ۱۱۵ یا تلفن اورژانس محلی تماس بگیرید.

سریعتر دویدن

شیوه‌ی نفس کشیدن‌تان را تغییر دهید

شما به عنوان یک دونده ممکن است متوجه شده باشید که چند دقیقه‌ی اول، موجب موفقیت یا شکست شما در دوی روزانه‌تان می‌شود. دلیلش این است که روال تنفسی شما، برای موفقیت کلی در رساندن هوا به ریه‌هایتان و برای جلوگیری از هرگونه درد قفسه سینه در هنگام دویدن، بسیار حیاتی است.

دونده‌ها به طور کلی، دم و بازدم را از طریق دهان‌شان انجام می‌دهند که به شما امکان می‌دهد مقدار زیادی هوا را نسبتا سریع دریافت کنید. با این حال نفس کشیدن تنها از طریق دهان‌تان، در واقع اکسیژن درخون شما را کاهش می‌دهد، نفس کشیدن را دشوار می‌کند و حتی باعث نفس نفس زدن می‌گردد.

نفس نفس زدن می‌تواند با محدود کردن جریان خون، باعث آسیب به ارگان‌های حیاتی شود، به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند دم را از طریق بینی و بازدم را از طریق دهان‌تان انجام دهید. انجام این کار ممکن است به این معنا باشد که شما مجبورید قدم‌هایتان را درهنگام دویدن بشمارید و به اندازه ۴ قدم از طریق بینی‌تان عمل دم و به اندازه ۴ قدم از طریق دهان‌تان، عمل بازدم انجام دهید.

مدیریت و پیشگیری

افرا مبتلا به آنژین (درد قفسه سینه) ممکن است متوجه شوند که موارد زیر، به کاهش یا کنترل بیماری شان کمک می‌کند:

ــ با پزشک‌تان صحبت کنید تا یک برنامه ورزشی مناسب برای بهبود سلامت کلی قلبی عروقی‌تان آماده کند.

ــ فعالیت‌های فیزیکی را با احتیاط انجام دهید و از فعالیت بیش از حد شدید، اجتناب کنید.

ــ برای داشتن یک وزن مناسب و سطوح نرمال فشار خون، از یک رژیم غذایی متعادل و سالم پیروی کنید.

ــ سعی کنید که نوشیدنی‌های الکلی را به ۲ نوشیدنی در روز برای آقایان و یک نوشیدنی در روز برای خانم‌ها محدود کنید.

ــ اگر درحال حاضر سیگار می‌کشید، نهایت تلاش‌تان را برای ترک آن به کار ببرید. به طور کلی، از هر نوع استعمال دود یا محصولات تنباکو اجتناب کنید، از جمله استشمام دود سیگار دیگران.

ــ روش‌های درست مدیریت استرس را یاد بگیرید.

ــ از محیط‌های بسیار سرد یا بسیار گرم دوری کنید.

ــ اگر برای این بیماری به شما هرگونه دارویی داده شده است، مطمئن شوید که هر روز دوز توصیه شده را مصرف می‌کنید.

درباره : بدنسازی

بانوان فعال به ویژه مستعد ابتلا به این آکنه هستند. در این مقاله دلیل ابتلا به این مشکل و راه خداحافظی با آن‌ها را می‌خوانیم.

آیا تا به حال شده به پشت‌تان دست بکشید تا ببینید که آیا دوباره چند جوش روی پوست‌تان سبز شده اند یا نه؟ خب، خیلی هم تنها نیستید. دبرا جلمن، یک متخصص پوست اهل نیویورک توضیح می‌دهد که این جوش‎های کوچک دقیقا چه هستند: فولیکولیت ها. ” این جوش‌ها توسط سلول‌های مرده پوست و باکتری‌ها در فولیکول‌های مو ایجاد شده‌اند. “

خب، بله آن‌ها ناخوشایندند. و متأسفانه خانم‌هایی که بیشتر ورزش می‌کنند مستعد ابتلا به آن‌ها هستند. خبرهای خوبی هم وجود دارند چرا که جلمن ۴ راه برای از بین بردن و پیشگیری از این جوش‌های مخوف را با ما در میان می‌گذارد.

  1. از شوینده‌های بدن حاوی بنزوئیل پراکسید استفاده کنید

برای ریشه کن کردن جوش‌ها، جلمن توصیه می‌کند از یک شوینده بدن حاوی بنزوئیل پراکسید استفاده کنید که معمولا به عنوان یکی از درمان‌های جوش مورد استفاده قرار می‌گیرد. جلمن می‌گوید بنزوئیل پراکسید یک الزام برای رها شدن از دست فولیکول‌هاست چون آن‌ها را خشک و سلول‌های مرده پوست را پاک کرده و از بسته شدن فولیکول‌ها جلوگیری می‌کند.

  1. منافذ را با سالیسیلیک اسید باز کنید

آیا به دنبال باسنی بدون جوش هستید؟ جلمن می‌گوید با چندبار استفاده از پدهای آغشته به سالیسیلیک اسید در هفته از افزایش گرفتگی منافذ پوست جلوگیری کنید. چیزی که روی جوش‌ها تأثیر داشته باشد، روی این فولیکول‌ها نیز جواب خواهد داد، حتی اگر به دردناکی جوش‌ها نباشند باز هم نیازمند پاکسازی مشابه هستند.

  1. از لوسیون حاوی اسید لاکتیک استفاده کنید

ممکن است فکر کنید که استفاده بیش از حد از مرطوب کننده‌ی بدن دور از عقل می‌باشد، اما این طور نیست. لاکتیک اسید موجود در بعضی از لوسیون‌ها به نرمی پوست را لایه برداری کرده و آن‌را از سلول‌های مرده‌ی پوست پاک می‌کند که به گفته جلمن باعث خلاص شدن از دست این جوش‌های مزاحم می‌شود.

  1. همیشه بعد از یک جلسه تمرینی که عرق کرده‌اید، حمام کنید

خب، صادق باشید! آیا تا به حال شده پس از یک تمرین سخت در باشگاه، با لباس‌های ورزش‌تان در جای‌های مختلف بنشینید؟ جلمن میگوید این عادت بد می‌تواند منجر به جوش‌های پشت شود. او می‌گوید : ” بهترین کار این است که بلافاصله پس از ورزش دوش بگیرید، بنابراین با لباس‌هایی که در آن‌ها عرق کرده اید و مملو از باکتری هستند، این‌طرف و آن‌طرف نمی‌نشینید. ” او توصیه می‌کند که از یک لیف، اسفنج و یا برس تمیز کننده‌ی بدن برای پاک کردن هرگونه عرق، باکتری و یا سلول‌های مرده که ممکن است بر روی سطح پوست‌تان نشسته باشند، استفاده کنید.

درباره : بدنسازی

به گزارش باشگاه آذر به نقل از تسنیم، مسئولان باشگاه استقلال پس از اعلام رأی سوپرجام توسط کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، اعلام کرده بودند که به دادگاه CAS شکایت خواهند کرد. رأی سوپرجام هفته گذشته به باشگاه استقلال ابلاغ شده است و مسئولان این باشگاه قصد دارند در هفته پیش رو به دادگاه عالی داوری ورزش شکایت خود را مطرح کنند.

طبق اعلام کمیته استیناف، تیم استقلال به دلیل عدم شرکت در بازی سوپرجام در تاریخ ۲۹ تیرماه، سه بر صفر بازنده اعلام شد.

درباره : بدنسازی

چندین عامل مختلف بر متابولیسم یا تعداد کالری‌هایی که بدن‌تان در هر روز می‌سوزاند، تأثیر می‌گذارند.

ممکن است شنیده باشید که درجه حرارت مرکز بدن شما می‌تواند متابولیسم‌تان را افزایش یا کاهش دهد. به نظر می‌رسد که این درست است و درجه حرارت هوای بیرون نیز ممکن است بر تعداد کالری‌هایی که بدن شما در هر روز می‌سوزاند، تأثیر بگذارد.

دماهای بالا و تحریک متابولیسم

تحقیقات نشان می‌دهد که درجه حرارت‌های بالاتر مرکز بدن، سوخت و ساز را افزایش می‌دهد. یک بررسی که در سال ۲۰۰۹ در Transactions of the American Clinical and Climatological Association منتشر شد، گزارش می‌دهد که افزایش درجه حرارت بدن با سرعت متابولیسم بالاتر، مرتبط است و دمای بدن بالا قطعا به متابولیسم سرعت می‌بخشد.

نویسندگان این بررسی می‌گویند که به ازای هر یک درجه سانتیگراد افزایش درجه حرارت بدن، متابولیسم شما ۱۰ تا ۱۳ درصد افزایش می‌یابد که به این معناست اگر به طور معمول روزانه ۲۰۰۰ کالری می‌خورید، ۱۰۰ تا ۱۳۰ کالری اضافی در روز مصرف خواهید کرد، زیرا درجه حرارت بدن براساس نیمی از انرژی مصرفی شما محاسبه می‌شود.

دماهای پایین‌تر

به نظر می‌رسد که درجه حرارت‌های پایین‌تر مرکز بدن، سرعت سوخت و ساز را کاهش می‌دهند. یک بررسی که در سال ۲۰۰۹ در Transactions of the American Clinical and Climatological Association منتشر شد، خاطر نشان می‌کند که کاهش ۱ درجه سانتیگراد از دمای بدن، سرعت متابولیسم شما را کاهش می‌دهد و باعث می شود در هر روز، حدود ۱۰۰ تا ۱۳۰ کالری کمتر مصرف کنید.

آیا دمای هوای بیرون مهم است؟

در حالیکه دمای بدن بالاتر، متابولیسم را افزایش می دهد، دمای هوای خنک‌تر نیز ممکن است متابولیسم را افزایش دهد. بر اساس گزارش مؤسسات ملی بهداشت، مردانی که در معرض دماهای هوای سردتر قرار گرفتند، افزایش چربی قهوه‌ای و متابولیسم‎های بالاتری را در مطالعه سال ۲۰۱۴ که در Diabetes منتشر شد، نشان دادند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ در Plos One نیز دریافت که مصرف انرژی در مدت قرار گرفتن درمعرض دماهای سرد، بالاتر است و قرار گرفتن در معرض هوای سرد، سوخت و ساز بدن موش‌ها را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

ورزش چطور؟

ورزش باعث افزایش درجه حرارت بدن و افزایش متابولیسم در طول فعالیت فیزیکی می‌شود. در واقع، عضله دارای سرعت سوخت وساز بالاتری نسبت به چربی بدن است، بنابرین هرچه تود‌ه‌ی عضلانی بیشتری به وسیله‌ی ورزش کردن به دست آورید، متابولیسم شما بالاتر خواهد بود (حتی در طول زمان استراحت). انجمن ورزش آمریکا (ACE) می‌گوید که ورزش کردن در آب و هوای گرم، کالری بیشتری نسبت به ورزش کردن در دمای سرد می‌سوزاند زیرا خنک کردن بدن‌تان در گرما به انرژی بیشتری نیاز دارد. اما اگر دچار لرز شوید، یک استثنا وجود دارد.ACE خاطر نشان می‌کند که لرزیدن می تواند باعث شود که تنها در یک ساعت، ۴۰۰ کالری مصرف کنید.

درباره : بدنسازی

به گزارش باشگاه آذر به نقل از خبرآنلاین، به همین مناسبت صفحه رسمی جام جهانی در توییتر، تولد این دروازه بان که در جام جهانی ۲۰۱۸ با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو تبدیل به یک ستاره شد را در کنار تولد چهره های شاخص دیگر نظیر آنته ربیچ، میهال پزدان، مارت اسمایلوف، ریچارد داون و اوسوالدو سانچس، تبریک گفت.

درباره : بدنسازی

به گزارش باشگاه آذر به نقل از فارس، اتحادیه فوتبال اروپا اعلام کرد که لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا با کسب بیشترین آراء از سوی هواداران به عنوان بهترین بازیکن هفته اول لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شد.

مسی در هفته اول به همراه بارسلونا به مصاف آیندهوون رفت که در این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی رسید و مسی در این دیدار هت‌تریک کرد.

درباره : بدنسازی


از تاریخ:


تا تاریخ:عین عبارت


مرتب سازی نتایج بر اساس

درباره : بدنسازی

به گزارش باشگاه آذر ، از این ۱۳ دوره ایران دو بار با مربیان خارجی شرکت کرده و بقیه ادوار با مربیان ایرانی بوده است.

سرمربی ایران در هر دوره و نتیجه تیم ملی کشورمان در همان رقابت ها به شرح زیر است:

۱-جام ملت های ۱۹۶۸تهران:

سرمربی: محمود بیاتی

نتیجه: ایران قهرمان شد

۲-جام ملت های ۱۹۷۲ بانکوک:

سرمربی: محمد رنجبر

نتیجه: ایران قهرمان شد

۳-جام ملت های ۱۹۷۶ تهران:

سرمربی: حشمت مهاجرانی

نتیجه: ایران قهرمان شد

۴-جام ملت های ۱۹۸۰ کویت:

سرمربی: حسن حبیبی

نتیجه : ایران سوم شد

۵-جام ملت های ۱۹۸۴ سنگاپور:

سرمربی: محمود یاوری

نتیجه : ایران چهارم شد

۶-جام ملت های ۱۹۸۸ قطر:

سرمربی: پرویز دهداری

نتیجه : ایران سوم شد

۷-جام ملت های ۱۹۹۲ ژاپن:

سرمربی: علی پروین

نتیجه: ایران در گروه مقدماتی حذف شد

۸-جام ملت های ۱۹۹۶ امارات:

سرمربی: محمد مایلی کهن

نتیجه: ایران سوم شد

۹-جام ملت های ۲۰۰۰ لبنان:

سرمربی: جلال طالبی

نتیجه: ایران در یک چهارم نهایی مقابل کره شکست خورد و حذف شد

۱۰-جام ملت های ۲۰۰۴ چین:

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

نتیجه: ایران سوم شد

۱۱-جام ملت های ۲۰۰۷ اندونزی، مالزی، تایلند، ویتنام:

سرمربی: امیر قلعه نویی

نتیجه: ایران در یک چهارم نهایی حذف شد

۱۲-جام ملت های ۲۰۱۱ قطر:

سرمربی: افشین قطبی

نتیجه: ایران در یک چهارم نهایی حذف شد

۱۳-جام ملت های ۲۰۱۵ استرالیا:

سرمربی: کارلوس کی روش

نتیجه: ایران در یک چهارم نهایی حذف شد

درباره : بدنسازی

به گزارش باشگاه آذر ، آن از علی دایی که رکورد گلزنی تاریخ جام ملت های آسیا را در اختیار دارد و آن هم از جدول بازیکنانی که در این رقابت ها هت تریک کرده اند و ایرانی ها در آن نقش پررنگی دارند.

حسین کلانی

بازیکن اسبق پرسپولیس نخستین بازیکن ایرانی و اصلا نخستین بازیکنی در کل تاریخ آسیاست که در جام ملت های آسیا هت تریک کرده است. این اتفاق در جام ملت های ۱۹۷۲ افتاد و کلانی در دیدار با عراق هر سه گل ایران را به ثمر رساند.

علی جباری

او دومین بازیکن تاریخ جام ملت های آسیاست که هت تریک می کند، اتفاقی که در همان جام ملت های ۱۹۷۲ افتاد.

جباری در دیدار با تایلند در مرحله گروهی که با برتری سه بر دو ایران همراه بود هر سه گل ایران را زد.

غلامحسین مظلومی

سومین بازیکنی که در تاریخ جام ملت های آسیا هت تریک کرد باز هم یک ایرانی است، یک ایرانی به نام غلامحسین مظلومی. مرحوم مظلومی در دیدار مرحله گروهی با یمن در جام ملت های ۱۹۷۶ که با برتری هشت بر صفر ایران همراه بود سه گل از هشت گل ایران را به ثمر رساند.

بهتاش فریبا

جام ملت های ۱۹۸۰ فرارسید و چهارمین هت تریک تاریخ جام ملت های آسیا باز هم به نام یک ایرانی ثبت شد، بازیکنی به نام بهتاش فریبا. او در دیدار مرحله گروهی با بنگلادش چهار گل به ثمر رساند. به عبارتی او نخستین بازیکن تاریخ جام ملت هاست که در یک مسابقه چهار گل می زند.

علی دایی

پس از چهار گل بهتاش فریبا ۱۶ سال طول کشید تا یک ایرانی دیگر آتش به پا کند. در این ۱۶ سال بازیکنانی از کره جنوبی و چین موفق به هت تریک شدند تا بالاخره بازیکنان دیگری به غیر از ایرانی ها وارد جدول هت تریک کنندگان شوند.

در جام ملت های ۱۹۹۶ امارات و در دیدار تاریخی ایران و کره جنوبی در مرحله گروهی رقابت ها تیم تحت هدایت مایلی کهن شش بر دو کره را شکست داد تا سرمربی کره ای ها بر روی نیمکت اشک بریزد. علی دایی در آن دیدار چهار بار دروازه تیم مدعی قهرمانی را باز کرد.

علی کریمی

هشت سال پس از گل های تاریخی علی دایی به کره جنوبی اینبار علی کریمی مقابل کره جنوبی هت تریک کرد. او در دیدار ایران و کره جنوبی در یک چهارم نهایی که با برتری چهار بر سه ایران همراه بود سه گل زد. از هت تریک علی کریمی در جام ملت های ۲۰۰۴ تاکنون دیگر هیچ بازیکنی از ایران موفق به هت تریک نشده است.

درباره : بدنسازی

به گزارش باشگاه آذر به نقل از تسنیم, برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های پرسپولیس و الدحیل قطر در بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا, اظهار داشت: خیلی خوشحالیم و افتخار می‌کنیم در این مرحله (مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا) هستیم. تا به حال برای فوتبال ایران اتفاق نیفتاده بود که دو نماینده در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد و این افتخار بزرگی است.

نشان دادیم ضعیف‌تر از الدحیل نیستیم، اما فردا کار سختی داریم

سرمربی کروات تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه افزود: انتظار یک نمایش فوتبالی خوب و استادیومی پر از جمعیت را در بازی فردا داریم تا همگی از یک نمایش فوتبالی لذت ببریم، همان‌طور که بارها گفته‌ام بازی رفت در قطر نیمه اول دیدار ما و الدحیل بود و فردا هم نیمه دوم این مسابقه خواهد بود. خودتان شاهد بودید در بازی رفت ما یک بازی محکم و زیبا را به نمایش گذاشتیم و نشان دادیم به هیچ عنوان ضعیف‌تر از الدحیل نیستیم، اما طبیعی است فردا کار سختی داریم.

در مورد کیفیت الدحیل نیاز نیست زیاد صحبت کنم

وی تصریح کرد: ثبت نتیجه یک بر صفر در بازی رفت به هر دو تیم انگیزه زیادی برای دیدار فردا می‌دهد. الدحیل یک بر صفر از ما پیش است و طبیعی است که انگیزه بیشتری هم دارد، اما اگر دیدار رفت صفر – صفر و یک بر صفر هم به نفع ما می‌شد باز هم فرقی نمی‌کرد و دو تیم انگیزه زیادی داشتند. در مورد کیفیت الدحیل هم نیاز نیست زیاد صحبت کنم. این تیم در کنار هشت ملی‌پوش خود بازیکنی مراکشی و کاپیتان خود را هم دارد.

قبل از هر چیزی باید باهوش باشیم و عاقلانه و صبور عمل کنیم

برانکو ایوانکوویچ خاطر نشان کرد: چیزی که اهمیت دارد این است که ما باید در دیدار فردا باهوش عمل کنیم و قبل از هر چیزی عاقلانه و صبور عمل کنیم. در مورد تیم خودم هم همه اطلاع دارند که سیامک نعمتی محروم است. در بازی با نساجی هم حسین ماهینی و سیدجلال حسینی با مصدومیتی روبه‌رو شدند. همین‌طور بشار رسن در بازی ملی خود با مصدومیت به تیم برگشته است، اما خوشبختانه بازیکنان خیلی به مصدومیت فکر نمی‌کنند و فردا در زمین خواهند بود و تمام توان‌شان را به کار خواهند بست.

الدحیل هیچ کمبودی ندارد و هدفش قهرمانی آسیاست

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این پرسش که چه سورپرایزی برای تیم حریف دارد، عنوان کرد: باید عرض کنم الدحیل خودش را برای این مسابقات تقویت کرده و هدفش قهرمانی در آسیاست. آنها تیمی هستند که از لحاظ بازیکن هیچ کمبودی ندارند و با شیوه‌ای کاملاً تهاجمی بازی می‌کنند که حتی دفاع کناری آنها نیز در کارهای هجومی شرکت دارد. این تیم همچنین دارای یک خط حمله باکیفیت است.

هم ما الدحیل را می‌شناسیم و هم آنها ما را، پس سورپرایزی نداریم

وی افزود: قطعاً الدحیل فردا تمام تلاش خود را خواهد کرد تا زودتر از ما به گل برسد و در ادامه بازی را به نفع خود تمام کند. البته سورپرایز و غافلگیری در فوتبال امروز دنیا خیلی کم اتفاق می‌افتد، دلیلش هم شناخت تیم‌ها از یکدیگر است. هم ما و هم الدحیل همدیگر را خیلی خوب می‌شناسیم، اما برای من خیلی مهم است که ترکیب تیم‌شان را بدانند از همین رو از خبرنگاران قطری سؤال می‌کنم که آیا کریم بوضیاف فردا بازی خواهد کرد یا نه (خبرنگار قطری از حضور ضیاف در ترکیب الدحیل خبر داد). حضور این بازیکن شاید تنها تغییر نسبت به بازی رفت باشد.

استقلال و پرسپولیس تا به اینجای لیگ قهرمانان عالی نتیجه گرفته‌اند

برانکو ایوانکوویچ در ارتباط با حضور پرشور هواداران و اینکه مربی الدحیل اعتقاد دارد نتیجه را بازیکنان تعیین می‌کنند و نه تماشاگران تصریح کرد: در اینجا لازم می‌دانم عنوان کنم که پرسپولیس و استقلال در این فصل از لیگ قهرمانان عالی نتیجه گرفته‌اند. شما ببینید تیمی مثل الهلال که پارسال فینالیست لیگ قهرمانان بود در مرحله گروهی حذف شد و حتی العین که دو سال پیش فینالیست بود، توسط الدحیل حذف شد. الهلال بودجه مالی خیلی زیادی در مقایسه با ما دارد تا حدی که برای جذب عمر عبدالرحمن ۱۴ میلیون دلار هزینه کرده است. برای همین است که می‌گویم پرسپولیس و استقلال این فصل در لیگ قهرمانان عالی نتیجه گرفته‌اند و ما اینجا هستیم تا به روندمان در این مسابقات ادامه دهیم.

هواداران صبور باشند چون امکان دارد اتفاقاتی که دل‌مان می‌خواهد رخ ندهد

سرمربی کروات سرخپوشان همچنین خاطر نشان کرد: قطعاً هواداران یار دوازدهم ما در بازی فردا خواهند بود. در سال‌های اخیر آنها جزئی از ما بودند و به بهترین شکل حمایت‌مان کردند. کمک‌شان در بازی فردا غیرقابل وصف است، اما همه باید صبور باشیم، چون امکان دارد اتفاقاتی که دل‌مان می‌خواهد، رخ ندهد. باید یک جو سالم به وجود بیاوریم تا از آن لذت ببریم و در نهایت الدحیل ببازد.

از هواداران انتظار دارم همانی باشند که تا حالا بوده‌اند

وی درباره پیش‌بینی‌اش از بازی فردا نیز عنوان کرد: مهم‌ترین مسئله این است که بازیکنان در زمین نتیجه را رقم می‌زنند، اما مهم‌تر از آن هوادارانی هستند که به ورزشگاه می‌آیند و شادی زیادی را در میان بازیکنان به وجود می‌آورند. انرژی مضاعفی که آنها به تیم می‌دهند قطعاً در نتیجه تأثیرگذار خواهد بود. من از هواداران انتظار دارم همانی باشند که تا حالا بوده‌اند. وقتی هواداران حضور پرشوری در ورزشگاه داشته باشند بازیکنان به خاطر آنها دل‌شان را در زمین می‌گذارند اگر چه نتیجه مسابقه به عوامل دیگری هم بستگی دارد. به خاطر همین حمایت هواداران بوده است که ما الان سه قهرمانی داریم، مثل الدحیل که آنها هم قهرمان قطر هستند.

در روز تولد ماهینی بازیکنان پرسپولیس تمام توان خود را خواهند گذاشت

برانکو درباره آمادگی تیم الدحیل قطر و اینکه مصدومیت چند بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس مقابل این تیم چقدر بر عملکرد این تیم تأثیرگذار خواهد بود، گفت: من یادآوری می‌کنم الدحیل یک بازی خود را در لیگ قطر عقب انداخت تا برای بازی با ما آماده‌تر باشد. السد هم همین وضعیت را دارد. تیم الدحیل هشت ملی‌پوش دارد و اگر بازیکنان خارجی این تیم را هم حساب کنیم که خیلی‌ عالی هستند. این به خودی خود نشان‌دهنده کیفیت تیم الدحیل است. در مورد بازیکنان تیمم هم باید بگویم مصدومیت آنها می‌تواند یک فاکتور برای عملکرد تیم ما باشد، اما فردا در تیم ما بازیکن مریض یا ناراحت نخواهیم داشت. قطعاً بازیکنانم همه تمام توان‌شان را خواهند گذاشت، مخصوصاً اینکه تولد حسین ماهینی هم هست (باخنده).

بزرگ‌ترین مشکل ما این است که بازیکنان صبور نیستند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه تصریح کرد: فلسفه تیم ما این نیست که اول گل نخوریم. فلسفه ما این است که اول گل بزنیم و وقتی به گل اول رسیدیم، گل دوم و سپس گل سوم را بزنیم. با تمام احترامی که برای تیم حریف قائلم، اما در عین حال تلاش خواهیم کرد که گل هم نخوریم. بزرگ‌ترین مشکل ما این است که بازیکنان صبور نیستند، چون همه از ما انتظار دارند در دقیقه سه بازی ۲ بر صفر از حریف پیش بوده، دو تیر دروازه هم زده و سه موقعیت خوب هم خلق کرده باشیم. طبیعی است که با این وضعیت هر چقدر از بازی پیش برود استرس بازیکنان بیشتر می‌شود.

نسبت به هواداران‌مان مسئولیم و دوست داریم شادشان کنیم

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار قطری مبنی بر اینکه آیا ممکن است هواداران پرشمار پرسپولیس در صورت نتیجه نگرفتن این تیم واکنش نشان دهند، گفت: هواداران ما از دقیقه یک تا ۹۰ تیم‌شان را تشویق می‌کنند و بسیار صبور هستند. پس تا زمانی که نتیجه بازی علیه ما باشد، باز هم تشویق‌مان می‌کنند. طبیعی است آنها دل‌شان می‌خواهد همیشه برنده باشیم، اما بازیکنان من هم دوست دارند هواداران را راضی نگه دارند و شاد کنند و به همین دلیل هم است که شاید عجله می‌کنند که هواداران را شاد کنند. هواداران ما عالی هستند و هیچ وقت چیز خاصی از ما نخواستند، اما ما نسبت به آنها مسئولیم و دوست داریم شادشان کنیم. همه می‌دانند بازیکنان ایرانی احساسی هستند و به همین دلیل دوست دارند این احساس را به هواداران منتقل کنند.

درباره : بدنسازی
صفحات سایت