باشگاه آذر


بانوان فعال به ویژه مستعد ابتلا به این آکنه هستند. در این مقاله دلیل ابتلا به این مشکل و راه خداحافظی با آن‌ها را می‌خوانیم.

آیا تا به حال شده به پشت‌تان دست بکشید تا ببینید که آیا دوباره چند جوش روی پوست‌تان سبز شده اند یا نه؟ خب، خیلی هم تنها نیستید. دبرا جلمن، یک متخصص پوست اهل نیویورک توضیح می‌دهد که این جوش‎های کوچک دقیقا چه هستند: فولیکولیت ها. ” این جوش‌ها توسط سلول‌های مرده پوست و باکتری‌ها در فولیکول‌های مو ایجاد شده‌اند. “

خب، بله آن‌ها ناخوشایندند. و متأسفانه خانم‌هایی که بیشتر ورزش می‌کنند مستعد ابتلا به آن‌ها هستند. خبرهای خوبی هم وجود دارند چرا که جلمن ۴ راه برای از بین بردن و پیشگیری از این جوش‌های مخوف را با ما در میان می‌گذارد.

  1. از شوینده‌های بدن حاوی بنزوئیل پراکسید استفاده کنید

برای ریشه کن کردن جوش‌ها، جلمن توصیه می‌کند از یک شوینده بدن حاوی بنزوئیل پراکسید استفاده کنید که معمولا به عنوان یکی از درمان‌های جوش مورد استفاده قرار می‌گیرد. جلمن می‌گوید بنزوئیل پراکسید یک الزام برای رها شدن از دست فولیکول‌هاست چون آن‌ها را خشک و سلول‌های مرده پوست را پاک کرده و از بسته شدن فولیکول‌ها جلوگیری می‌کند.

  1. منافذ را با سالیسیلیک اسید باز کنید

آیا به دنبال باسنی بدون جوش هستید؟ جلمن می‌گوید با چندبار استفاده از پدهای آغشته به سالیسیلیک اسید در هفته از افزایش گرفتگی منافذ پوست جلوگیری کنید. چیزی که روی جوش‌ها تأثیر داشته باشد، روی این فولیکول‌ها نیز جواب خواهد داد، حتی اگر به دردناکی جوش‌ها نباشند باز هم نیازمند پاکسازی مشابه هستند.

  1. از لوسیون حاوی اسید لاکتیک استفاده کنید

ممکن است فکر کنید که استفاده بیش از حد از مرطوب کننده‌ی بدن دور از عقل می‌باشد، اما این طور نیست. لاکتیک اسید موجود در بعضی از لوسیون‌ها به نرمی پوست را لایه برداری کرده و آن‌را از سلول‌های مرده‌ی پوست پاک می‌کند که به گفته جلمن باعث خلاص شدن از دست این جوش‌های مزاحم می‌شود.

  1. همیشه بعد از یک جلسه تمرینی که عرق کرده‌اید، حمام کنید

خب، صادق باشید! آیا تا به حال شده پس از یک تمرین سخت در باشگاه، با لباس‌های ورزش‌تان در جای‌های مختلف بنشینید؟ جلمن میگوید این عادت بد می‌تواند منجر به جوش‌های پشت شود. او می‌گوید : ” بهترین کار این است که بلافاصله پس از ورزش دوش بگیرید، بنابراین با لباس‌هایی که در آن‌ها عرق کرده اید و مملو از باکتری هستند، این‌طرف و آن‌طرف نمی‌نشینید. ” او توصیه می‌کند که از یک لیف، اسفنج و یا برس تمیز کننده‌ی بدن برای پاک کردن هرگونه عرق، باکتری و یا سلول‌های مرده که ممکن است بر روی سطح پوست‌تان نشسته باشند، استفاده کنید.

درباره : بدنسازی